so_co

Sylwia Osada

Jestem psychoterapeutką, psychologiem i seksuologiem.

Obszar działań
Pracuję z osobami dorosłymi potrzebującymi pomocy w trudnych życiowo sytuacjach, doświadczającymi problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwającymi dyskomfort w codziennym życiu oraz posiadającymi trudności w obszarze swojej seksualności.
Pomagam w poradzeniu sobie między innymi z depresją, lękiem, napięciem nerwowym, poczuciem życiowego zagubienia, obniżoną samooceną i krytycznym podejściem do siebie. Wspieram pary, które przeżywają kryzys w związku, mają problemy relacyjne, borykają się z problemi związanymi z bezpłodnością i adopcją.

Moja praca w obszarze seksuologicznym obejmuje diagnozę oraz psychoterapię zaburzeń seksualnych takich jak zaburzenia czynnościowe (przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji na tle psychogennym, dyspareunia, pochwica), brak lub utrata potrzeb seksualnych, awersję lub niechęć seksualną, niepewność co do swojej orientacji seksualnej, nietypowe zachowania seksualne. Ponieważ problemy natury seksualnej w głównej mierze mają swoje podłoże w psychice ludzkiej – tam właśnie należy szukać odpowiedzi i rozwiązań. Jeśli jednak okaże się konieczna konsultacja z lekarzem specjalistą powiem o tym otwarcie na spotkaniu konsultacyjnym lub w trakcie terapii. Leczenie jest skuteczniejsze jeśli – w razie potrzeby – może być wsparte np. farmakoterapią.

Wykształcenie
Ukończyłam psychologię oraz seksuologię kliniczną na SWPS w Warszawie, socjologię na UAM w Poznaniu, mediacje-negocjacje na WSUS w Poznaniu oraz 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Swoje umiejętności doskonalę na licznych kursach, seminariach, szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie
Posiadam wieloletnią praktykę psychoterapeutyczną w pracy indywidualnej oraz z parami. Jestem autorką wielu szkoleń, warsztatów oraz wykładów z obszaru asertywności, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie w kryzysie, diagnozowania i rozwiązywania problemów w rodzinie, psychologicznych aspektów biznesu, jak również seksuologii (psychoedukacja).

Pracowałam w ośrodku adopcyjnym przygotowując przyszłych rodziców do jednej z najważniejszych ról życiowych jaką jest stworzenie rodziny pracując z nimi indywidualnie oraz prowadząc cykl szkoleń z tego zakresu.

Po godzinach
Uwielbiam słuchać smooth jazz, chodzić do teatru oraz podróżować.

Osobiście o psychoterapii

To co głównie myślę o psychoterapii doskonale ubrała w słowa Frida Fromm-Reichmann mówiąc, że

„… najistotniejszym celem psychoterapii jest wzrost, dojrzewanie i wewnętrzna niezależność pacjenta, jego wolność od lęku i napięcia, zdolność do kształtowania trwałych relacji z innymi oraz do przyjmowania i dawania dojrzałej miłości”

.

Umów wizytę

Loading...

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X