Maciej Majewski

Jestem psychologiem, psychoterapeutą.

Studia psychologiczne ukończyłem na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.

Studiowałem w języku angielskim, co daje mi dobry dostęp do najnowszej literatury specjalistycznej oraz pozwala rozszerzać moją ofertę pomocy dla większej liczby osób jej potrzebujących.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem między innymi w:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Otwocku – oddział leczenia uzależnień. Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie – Oddział Psychogeriatrii, Oddział Rehabilitacji Psychiatrycznej, Całodobowy Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

Jednocześnie, regularnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Obecnie jestem w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Ośrodek ten jest rekomendowaną placówką szkoleniową zarówno Polskiego Towarzystwa Psychologicznego jak i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Moja praca jest poddawana regularnej superwizji – procesowi konsultacji i nadzoru pracy prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Osobiście o psychoterapii

Kiedy myślę o kontaktach psychoterapeutycznych lub słyszę pytanie dotyczące osobistego stosunku do psychoterapii, automatycznie nasuwają mi się trzy koncepcje.

Pierwsza z nich to DECYZJA.

Podjęcie decyzji o psychoterapii jest przecież czynem niezwykle ważnym i znaczącym w naszym życiu. Jest to odważne decydowanie się na spotkanie dwojga ludzi, w celu wprowadzania zmian w codzienności.

Od tego zaczyna się psychoterapia – od Państwa decyzji.

Od sprzeciwu na przedłużające się cierpienie lub chęć poznania własnego wnętrza i potrzeb, które często spychane są gdzieś na koniec listy codziennych priorytetów.

Drugą myśl to – RELACJA.

Relacja, którą staram się tworzyć z każdym moim klientem. Kontaktowanie się z drugim człowiekiem opierające się na bezwarunkowej akceptacji, życzliwości i wsłuchiwaniu się w Państwa potrzeby.

Uzdrawiająca i korektywna relacja, która wprowadza jakże realne zmiany do naszego życia.

Trzecia z tych koncepcji to SPRAWCZOŚĆ.

Wierzę, że każda osoba zgłaszająca się z problemem, który chiałaby rozwiązać w ramach kontaktów psychoterapeutycznych, zasługuje na budowanie właśnie sprawczości – siły i poczucia wpływu oraz kontroli nad własnym życiem. Moim klientom pragnę uświadamiać, że to w nich samych znajduje się pierwiastek zmiany. Iskra, która przy pomocy oddziaływań psychoterapeutycznych  wprowadza energię potrzebną realizowania celów.

W tej decyzji, do tej relacji i ku tej sile sprawczej pragnę Państwu towarzyszyć.

Umów wizytę bezpośrednio

 

Loading...

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X