Monika Kalbarczyk

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i dydaktykiem.

Ukończyłam studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na wydziale psychologii ze specjalizacją psychologia kliniczna oraz psychologia społeczna.

Szkolenie psychoterapeutyczne odbyłam w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz podczas Kursu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Skończyłam również Studia podyplomowe z zakresu Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Ukończyłam dwuletni Podyplomowy Staż Psychoterapeutyczny w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS.

Pracuje integrując rożne podejścia psychoterapeutyczne. W zależności od zgłaszanego przez Klienta problemu odwołuje się do nurtu humanistycznego, egzystencjalnego, systemowego, poznawczo-behawioralnego.

Zajmuję się terapią osób dorosłych, w tym par. Mam doświadczenie w prowadzeniu grup terapeutycznych, psychoedukacyjnych oraz treningów asertywności i umiejętności społecznych.

W swojej pracy spotykam się z osobami doświadczającymi długotrwałego stresu lub kryzysu emocjonalnego oraz z osobami, które mają trudności w relacjach z innymi ludźmi.

Udzielam wsparcia terapeutycznego osobom, które cierpią z powodu lęków, depresji, obniżonego poczucia własnej wartości lub poczucia braku umiejętności panowania nad emocjami.
Wykładam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu diagnozy psychologicznej oraz zdrowia psychicznego.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje superwizji licencjonowanych superwizorów.

Osobiście o psychoterapii

Proces psychoterapii to dla mnie rodzaj wyjątkowych spotkań z drugim człowiekiem, z jego doświadczeniem. Podczas tych spotkań wspólnie poszukujemy znaczeń, sensu, nowych perspektyw dla tego doświadczenia.

Wydaje się, że każdy człowiek ma w swojej historii momenty, kiedy czuje, że gdzieś utknął, lub się zagubił a podejmowane działania przestają mieć sens. Dotychczas wyznawane wartości tracą na znaczeniu, trudno jest dostrzec jakieś nowe perspektywy. Często tego rodzaju doświadczenie wiąże się z przeżywaniem lęku, niepewności, utratą wiary w swoje możliwości. To może skutkować wycofywaniem się z kontaktów z ludźmi lub je mocno komplikować. Często też tracimy kontakt z samymi sobą, zaczynamy odczuwać wobec siebie destrukcyjne uczucia pełne krytycyzmu, niechęci, pogardy.

W moim poczuciu w takich momentach przydatne może być spotkanie z psychoterapeutą, który spojrzy na naszą historię z innej perspektywy – z uważnością, zaciekawieniem i entuzjazmem – nawet wtedy, kiedy wydawałoby się, że już nie ma czym się zaciekawiać. Proces psychoterapii to taki „film drogi” – jest w nim i niepewność tego, co nas spotka za kolejnym zakrętem ale i poczucie  wolności w dokonywaniu wyboru, którą drogą jechać dalej oraz nadziei na dotarcie do wyznaczonego celu, którym zwykle bywa doświadczenie spokoju i akceptacji tego, kim się jest.

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X