Tablet dla dziecka? Psycholog radzi, jak z niego korzystać.

Korzystamy z tabletów, komputerów, smartfonów praktycznie wszędzie, mimowolnie stykają się z nimi także nasze dzieci. Czy to są odpowiednie zabawki dla naszych pociech?

      Tablet dla dziecka- Psycholog radzi, jak z niego korzystać

– Trzeba zacząć od podstaw i od siebie. Trudno dziecku powiedzieć, że komputer jest zły i trzeba go ograniczyć, jeśli sami przesiadujemy przed nim godzinami. A dziecko to widzi – zauważyła Patrycja Rzepecka, psycholog dziecięcy. Dodała, że jeśli rodzice chcą, aby dziecko korzystało z komputera czy tabletu w rozsądny sposób, to muszą to też pokazywać.

Patrycja Rzepecka zwróciła uwagę na fakt, że nowe technologie są elementem naszego życia. Bez takich urządzeń trudno funkcjonować w grupie społecznej.

Maciej Skorko z Laboratorium Zaawansowanych Technologii Komputerowych PAN uważa, że rodzice powinni zwrócić uwagę na to, co dziecko z nowoczesnymi urządzeniami ma zamiar robić. – Zachęcam rodziców do tego, żeby nie tyle wstrzymywali i utrudniali kontakt z nowymi technologiami, ale oddawali dzieci w ręce specjalistów, którzy będę potrafili nauczyć je kreatywnego ich wykorzystania – zauważył.

Call Now Button
X
%d bloggers like this: