obecnosc-w-relacji-z-nastolatkiem

OBECNOŚĆ W RELACJI Z NASTOLATKIEM
- Warsztat dla rodziców i opiekunów nastolatków - EDYCJA I

Bycie rodzicem nastolatka nie jest łatwym zadaniem.

„Dotychczas byłyśmy sobie z córką bardzo bliskie. Chętnie opowiadała mi o tym, co u niej, co z przyjaciółkami, jak w szkole. Teraz moja córka zachowuje się jak obcy. Bywa opryskliwa, zamyka się w swoim pokoju, a na moje pytania wzrusza ramionami i mówi, że jest „w porządku”.  Cieszę się, że dorasta, ale bardzo tęsknię za dawną wersją mojego dziecka…”

„Mam poczucie, że mój syn zwyczajnie robi mi na złość. O co go nie poproszę, robi dokładnie coś przeciwnego. Co roku jeździmy całą rodziną na wakacje – dotychczas to była frajda dla nas wszystkich, a on teraz zachowuje się tak, jakby jechał z nami za karę.”

„Kompletnie nie nadążam za zachowaniem mojej córki. W jednej chwili – promienna, uśmiechnięta, za moment się wścieka albo płacze. To jak życie z tykającą bombą, która nie wiadomo kiedy wybuchnie. Wiadomo tylko, że wybuchnie i to z dużym hukiem. Ostatnio mąż poprosił, by ubrała się nieco inaczej na wspólne wyjście z przyjaciółkami. Powiedział to delikatnie, tu przecież chodzi o jej dobro – nie może wychodzić z domu ubrana tak wyzywająco, to po prostu niebezpieczne. Wynikła z  tego koszmarna awantura.”

  • W jaki sposób na nowo definiować relację z dorastającym dzieckiem?
  • Czego spodziewać się ze strony nastolatka – co dzieje się wtedy w jego psychice, co jest naturalne dla procesu dorastania, a co powinno już niepokoić?
  • Jak pozostać konsekwentnym, a zarazem dawać nastolatkowi więcej swobody?
  • Jak to robić, by lubić nową, zazwyczaj trudniejszą wersję swojego dziecka, a zarazem być rodzicem, którego da się lubić?
  • W jaki sposób pomagać nastolatkowi w rozwijaniu jego potencjału, jak być wspierającym rodzicem?

Celem tego warsztatu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności pomocnych w znajdowaniu odpowiedzi na powyższe pytania.

Warsztat trwa 20 godzin dydaktycznych.
Maksymalna liczba uczestników 14 osób (o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń).

Jaki jest koszt całego warsztatu?
Koszt całości – (8OO PLN z VAT), zaliczka 400 PLN (do 1.09.2016)

Kiedy zaczyna się warsztat?

Informacje w sekretariacie Centrum.

Uczestnik warsztatu ma zapewnione ciastko, kawę i herbatę.

monika-tarnowska-centrum-obecnosci

O prowadzącej warsztat

dr Monika Tarnowska

Psycholog, psychoterapeuta w szkoleniu, naukowiec i dydaktyk.

Studia magisterskie na kierunku psychologia (w trybie MISH) ukończyła na  Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, tam też uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii.
Ukończyła dwuletni Podyplomowy Staż Psychoterapeutyczny w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS (profil pomocy dzieciom i młodzieży oraz profil pomocy osobom dorosłym),  czteroletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii INTRA oraz dwustopniowe szkolenie w terapii EMDR. Prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych i młodzieży w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju. Jest adiunktem w Zakładzie Psychologii Klinicznej Dziecka na Uniwersytecie SWPS.

Formularz zgłoszeniowy

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X