O psychoterapii słów kilka

JEST SZANSĄ
Szanse w życiu zdarzają się codziennie, ale to ja robię pierwszy krok i otwieram się na nowe doświadczenie. Na szansę życia w harmonii i wewnętrznym pokoju z sobą samym i tym co mnie otacza w domu, pracy, towarzystwie.

JEST SPOTKANIEM
Jest ich codziennie bardzo wiele. Spotkanie w terapii jest szczególne, bo tu spotykam się z sobą samym. To spojrzenie na siebie, na to co dla mnie ważne w mojej teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. To uważne przyglądanie się zapomnianym zakamarkom swojej historii.
To zatrzymanie się w tym miejscu, czasie, doświadczeniach i przeżyciach. Które są „tu i teraz”.

WYJŚCIEM Z LĘKU
Są w naszym życiu sytuacje, doświadczenia, przeżycia które dają nam poczucie kroczenia jak we mgle, bardzo niepewnie, niezręcznie. Niekiedy spotyka nas zawód innym razem rozpacz, staramy się szukać odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, a w naszym wnętrzu pojawia się pustka, czujemy się bezwartościowi, niepotrzebni, osamotnieni. Codzienne życie nie daje radości, staje się obowiązkiem przyzwyczajeniem. Agresja, nienawiść, bezsilność, stres, popsute relacje, rozpad kolejnego związku, niepewność i smutek. Mnóstwo pytań dlaczego tak jest? Dlaczego to akurat ja?

JEST TRUDEM
Droga terapii czasem jest trudna. Wchodząc w głębię własnego życia możemy dostrzec sprawy, które chcielibyśmy ominąć, odrzucić, a które okazują się bardzo ważnym na niej drogowskazem, kierunkiem, który nie jest drogą na skróty, ale odważnym obraniem kierunku, który wprost prowadzi do obranego celu.

JEST PODRÓŻĄ
Terapia – to proces, droga uwalniania się z więzów i obciążeń przeszłości – szukania swojej ścieżki i odpowiedzialności za nią z naszą historią, która jest, była i będzie.
Tak jak w podróży zwracamy uwagę na cel, tak w terapii nasze uważne i pełne delikatności spojrzenie kierujemy na przeszłość, na wszystkie doświadczenia, które się odbyły i które pozostały.
Spoglądamy na nie z dzisiejszej perspektywy, tak jak są obecne w nas dzisiaj.

JEST NADZIEJĄ
Często tak jest, że Klient trafia na terapię bo już nie ma siły, jest wewnętrznie rozbity i szuka ratunku, by coś zmienić, by ulżyć wewnętrznej presji, pustce i cierpieniu. Odnalezienie źródła problemu jest nadzieją na zmianę i pójście inną drogą. Każdy ma do tego prawo, aby świadomie przeżyć życie i nadać mu własny sens.

JEST OTWARCIEM SIĘ NA UCZUCIA
Zdarza się, że ich nie nazywamy, nie dostrzegamy, a potem zapominamy tracąc z nimi kontakt.

W drodze terapii uczucia są bardzo ważne, otwarcie się na tę część nas, daje możliwość do spojrzenia na siebie jako osobę wrażliwą i niepowtarzalną. Niekiedy na tej drodze spotykamy jakiś zakręt, przeciwności, brak logiki, coś na kształt schematu, którego już nie chcemy powtarzać, bo nam przeszkadza. Odkrywamy, że chcemy się go pozbyć i po prostu to robimy.

JEST WZIĘCIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI
Psychoterapia jest sięganiem po nowe możliwości i zasoby po potencjały, które są w nas – to ryzyko wybrania bardziej odpowiedzialnego życia.

JEST WOLNOŚCIĄ I PRAWDĄ
Psychoterapia – to cierpliwe, uważne, pełne wolności towarzyszenie osobie, w poznawaniu prawdy o niej samej. To czas refleksji, pogłębienia, niekiedy zatrzymania się, by coś zrozumieć i zmienić to, co wymaga zmiany lub zaakceptować to, na co nie mamy wpływu.

JEST DECYZJĄ
Zawsze indywidualną i bardzo osobistą. Może warto zrobić pierwszy krok… ?

 

Call Now Button
X
%d bloggers like this: