psychoterapia-par1

Psychoterapia par

W Centrum Obecności pracujemy z parami na różnych etapach ich drogi życiowej.

Pierwsze spotkanie obejmuje ustalenie wspólnych dla obojga partnerów celów, jako podstawę pracy psychoterapeutycznej.

Zadaniem psychoterapeuty jest:
• pomoc w zrozumieniu sposobu funkcjonowania danej pary;
• pomoc w rozpoznaniu natury problemu;
• wypracowanie najbardziej satysfakcjonującego partnerów sposobu funkcjonowania w relacji;
• stworzenie bezpiecznej przestrzeni dialogu, opartego na rozpoznaniu i wyrażeniu indywidualnych potrzeb każdego z partnerów;
• pomoc w zrozumieniu, jak doświadczenia relacji z przeszłości każdego z partnerów, przekazy międzypokoleniowe, modele związku rodziców, wzorce damsko-męskie czy postrzeganie danej pary w środowisku, wpływa na codzienne budowanie więzi w parze;
• towarzyszenie w procesie dokonywania zmian, na bardziej satysfakcjonujące obojga partnerów funkcjonowanie pary.

W Centrum Obecności pracujemy na założeniach psychoterapii par skoncentrowanej na emocjach (EFT-Emotion Focused Therapy), dzięki wykorzystaniu siły emocji, terapeuta stara się dostrajać do dramatu rozgrywającego się w kryzysie relacji i wprowadzać zmiany w kluczowych momentach tak, by para w terapii odchodziła od poczucia frustracji, izolacji w kierunku bezpieczeństwa, bliskości i obecności  i głębokich więzi w relacji.

Psychoterapeuta w swej roli nie staje po stronie żadnego z partnerów, nie ocenia funkcjonowania danej pary, nie wprowadza własnych standardów. Jego postawa jest neutralna.

Czas trwania psychoterapii par zależy od natury zgłaszanych problemów.
Sesje trwają zazwyczaj  80 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Formy pomocy

Konsultacja to pierwsze spotkanie pary  z psychoterapeutą, którego celem jest określenie problemu, trudności Pacjenta oraz ustalenie najodpowiedniejszej dla obu osób formy pomocy.

Podczas rozmowy poznajemy naturę Państwa oczekiwań wobec terapii oraz określamy mające nastąpić zmiany.

Konsultacje mogą obejmować od jednej do trzech sesji (każda po 50 – 60 min.), które kończą się zawarciem kontraktu terapeutycznego, obejmującego: cele, zasady terapii, jej częstotliwość (zazwyczaj 1 w tygodniu) lub propozycję skorzystania z innych form pomocy (np. psychoterapia indywidualna, mediacje, konsultacja psychiatryczna, warsztaty, pomoc psychologiczna).

Umów konsultacje

To psychoterapia skierowana do par, które chcą wzmocnić swoją relację lub zmagają się z kryzysem bliskości, wywołanym różnymi zdarzeniami czy poczuciem braku zrozumienia, oddalaniem się od siebie.

Psychoterapia pozwala na nowo dostrzec, co zbliżyło partnerów do siebie, co sprawia, że nie odchodzą od siebie czy co tę bliskość ogranicza. Pomaga doświadczyć poczucia osamotnienia w relacji, porzucenia, wypalenia, które rodzą między partnerami dystans, a także zobaczyć, poczuć jak doświadczenia z przeszłości kształtują naszą postawę bycia w relacji na „tu i teraz”, często ograniczając indywidualny, a co za tym idzie wspólny rozwój, bliskość a przede wszytkim głeboką więź.

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X