psychoterapia-par1

FOCUSING

W Centrum Obecności pracujemy doświadczeniowo Focusingiem.

 

To co jest odcięte, nieodczute, pozostaje bez zmian. Kiedy zostanie odczute, zmienia się. Większość ludzi o tym nie wie. Wydaje im się, że jeśli nie pozwolą sobie poczuć negatywnej części siebie pozostaną dobrymi osobami.  Dzieje się odwrotnie, negatywne aspekty trwają niezmiennie latami. Kilka chwil poświęconych temu, żeby poczuć je w ciele umożliwia ich zmianę. Jeśli jest w tobie coś złego czy chorego pozwól temu wewnętrznie być i oddychać. To jedyna droga, żeby mogło się rozwinąć w formę, której potrzebuje.

Eugene Gendlin

 

Aby nasze wewnętrzne doświadczanie mogło się przemieszczać i zmieniać, musimy nawiązać kontakt z taką jego jakością, która poprzedza słowa, obrazy, wrażenia płynące z ciała i emocje.

Gendlin nazwał tę jakość doświadczania felt sense. W dosłownym przekładzie brzmi to „odczute znaczenie” lub „odczuty sens”, a w praktyce oznacza mgliste, jeszcze niewyraźne wrażenie związane z jakąś sprawą, problemem, osobą czy sytuacją, które możemy odczuć w pewien schematyczny sposób w obszarze całego naszego tułowia.  Spróbujemy obejrzeć owo „coś” z najróżniejszych punktów widzenia i opisać za pomocą różnych pojęć. To nieuchwytne wrażenie w obszarze brzucha i klatki piersiowej można określić także jako „rezonans w ciele” lub „wewnętrzną aurę”. Możemy rozpoznać felt sense pytając: „Jak odczuwam daną sprawę w moim ciele, kiedy o niej myślę?” lub „W jaki sposób moje ciało rezonuje, gdy wyobrażam sobie daną rzecz?”

 

 

Czas trwania sesji focusingowych zależy od indywidualnych potrzeb klienta.
Sesje trwają zazwyczaj  50 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Formy pomocy

Konsultacja to pierwsze spotkanie pary  z psychoterapeutą, którego celem jest określenie problemu, trudności Pacjenta oraz ustalenie najodpowiedniejszej dla obu osób formy pomocy.

Podczas rozmowy poznajemy naturę Państwa oczekiwań wobec terapii oraz określamy mające nastąpić zmiany.

Konsultacje mogą obejmować od jednej do trzech sesji (każda po 50 – 60 min.), które kończą się zawarciem kontraktu terapeutycznego, obejmującego: cele, zasady terapii, jej częstotliwość (zazwyczaj 1 w tygodniu) lub propozycję skorzystania z innych form pomocy (np. psychoterapia indywidualna, mediacje, konsultacja psychiatryczna, warsztaty, pomoc psychologiczna).

Umów konsultacje

To psychoterapia skierowana do par, które chcą wzmocnić swoją relację lub zmagają się z kryzysem bliskości, wywołanym różnymi zdarzeniami czy poczuciem braku zrozumienia, oddalaniem się od siebie.

Psychoterapia pozwala na nowo dostrzec, co zbliżyło partnerów do siebie, co sprawia, że nie odchodzą od siebie czy co tę bliskość ogranicza. Pomaga doświadczyć poczucia osamotnienia w relacji, porzucenia, wypalenia, które rodzą między partnerami dystans, a także zobaczyć, poczuć jak doświadczenia z przeszłości kształtują naszą postawę bycia w relacji na „tu i teraz”, często ograniczając indywidualny, a co za tym idzie wspólny rozwój, bliskość a przede wszytkim głeboką więź.

Zapraszamy do kontaktu…

W celu umówienia terminu wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

CENTRUM OBECNOŚCI
PSYCHOTERAPIA I ROZWÓJ OSOBISTY

ul. Chmielna 29
09-410 Płock (Imielnica)

NIP: 728-228-80-61

517-256-500

513-606-919

kontakt@centrumobecnosci.pl

    Call Now Button
    X